Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Cuketa

Rizoto s cuketou a gorgonzolou

(27) (Cuketa)

Rizoto s cuketou a gorgonzolou

Ingredience: 3 lžíce olivového oleje, 100 g slaniny, nakrájené na kostičky, 1 cibule, 300 g krůtích prsou, nakrájených na kostičky, 2 malé cukety, neloupané a nakrájené na kostičky, 250 g kulatozrnné rýže, 500 až 700 ml masového nebo zeleninového vývaru z kostky, 100 ml smetany, 120 g gorgonzoly ( nebo jiného sýra s modrou plísní )
Postup: Ve větším hrnci rozehřejeme olej a pak do něj dáme slaninu a cibuli. Jakmile cibulka změkne, přisypeme nakrájené maso a cuketu a za stálého míchání vše osmahneme; ( trvá to asi 5 minut ). Potom přisypeme propláchnutou rýži a promícháme ji tak, aby se všechna zrníčka obalila olejem a tukem z vysmažené slaniny. Pak do hrnce přilijeme zhruba třetinu vývaru, přiklopíme poklicí, stáhneme plamen a počkáme, až se tekutina odpaří. Pak rýží zamícháme a ochutnáme. Pokud je ještě tvrdá, přilijeme vývar a postup opakujeme. Těsně  před koncem do hrnce přisypeme rozdrobený sýr a zjemníme rizoto smetanou. Okamžitě podáváme. ( Pro vegetariány: Slaninu nahraďte oříškem másla a vynechte krůtí prsa ).
Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace