Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Saláty

 
Recept č. 019
Drůbeží salát s pórkem a oříšky

Saláty

Ingredience 

400 g drůbežích prsíček, sůl, mletý pepř, olivový olej, 300 g pórku, 100 g majonézy, 1 bílý jogurt, 2 lžíce citrónové šťávy, špetka cukru, 1 lžička kari koření, 70 g lískových oříšků

Postup 

Drůbeží prsíčka, osolíme, opepříme a opečeme na ohřátém oleji za častého obracení. (Lze však také místo prsíček využít jiné části drůbežího masa). Vychladlé maso nakrájíme na nudličky. Pórek nakrájíme na kolečka (pouze jeho bílou část) a dáme povařit na 2 minuty do osolené vody. Potom ho přecedíme a necháme vychladnout. Smícháme majonézu s bílým jogurtem, citrónovou šťávou , pepřem, solí, cukrem a kari kořením. Oříšky nasekáme na jemno, polovinu jich vmícháme do ochucené majonézy a druhou polovinu si odložíme na ozdobení salátu. Pórek smícháme s masem a lehce vmícháme majonézu. Salát necháme asi hodinu vychladit v ledničce, před podáváním posypeme zbylými oříšky.

Poznámka 

Jde o salát spíše svačinový - obsahem majonézy, i když odlehčené jogurtem, vzdáleně připomíná oblíbené prodávané saláty. Lze jej dozdobit plátky zeleniny, kterou máme k dispozici a můžeme podávat s bílým pečivem.

 
Recept č. 020
Dvoubarevný zelný salát

Saláty

Ingredience 

200 g bílého zelí, 200 g červeného zelí, 1/2 lžičky soli, 1 lžičku cukru, 1 lžíci citrónu, mletý pepř, (olej)

Postup 

Se zelím pracujeme odděleně, najednou se oba druhy zelí použijí až při servírování. Zelí nakrouháme a dáme do misky. Potom ho rukama mačkáme tak dlouho, až zmenší svůj objem alespoň na polovinu. Při tomto vydatném mačkání také pustí trochu šťávy. Přidáme sůl, cukr, citrón, trochu pepře. (Přesné množství je třeba si vyzkoušet a ochutnávat). Zamícháme. (Lze také přidat lžičku oleje, ale není to nutné). Salát chutná nejlépe trochu vychlazený, červené a bílé zelí dobře ladí jak barevně, tak chuťově. Salát můžeme ozdobit na jemno nakrájeným pórkem.

1  
..  
8  
9  
10  
11  
12  
..  
20  
30  
..  
68  
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace