Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Zavařujeme

Švestkový džem

Švestkový džem
Zavařování
Ingredience  Na 1 kg vypeckovaných švestek 0,8 kg cukru, 3 g kyseliny citrónové nebo 5 lžic citrónové šťávy, pektinový přípravek (Pektogel 1)
Postup  Neloupané nebo loupané švestky se vypeckují, rozdělí na menší dílky, podlijí v nádobě menším množstvím vody a za prudkého varu se rozvaří. Asi po 5 minutách varu se vyjme malá část zcela nerozvařených plodů pro další použití, přidá se práškový pektin smíšený s malým množstvím moučkového cukru a přibližně čtvrtinou celkové dávky cukru. To vše neustále mícháme za stálého varu. Asi po 3 až 5 minutách dalšího varu přidáme do hmoty částečně rozvařené švestky, které jsme si dali stranou, a zbývající podíl cukru. Kyselinu citrónovou přidáme až ke konci varu. Ve varu pokračujeme tak dlouho, až džem začne rosolovatět, avšak var by neměl trvat déle než 15 minut. Hotový džem naplníme za horka do předehřátých zavařovacích sklenic, které uzavřeme, obrátíme dnem vzhůru, a necháme zvolna vychladnout.
Poznámka  Pokud chceme dosáhnout delší trvanlivosti, můžeme džem sterilovat ve vodní lázní 95°C teplé po dobu 5 minut.
Poslední komentáře
18.03.2016 23:28:20: Jaká slova ... Wow, velkolepý nápad smiley${1} Quanto custa gta 5
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace