Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Zavařujeme

Zavařování hub

1,6 l vody, 0,3 l octa, 4 zarovnané lžíce soli, 5 vrchovatých lžic krystalového cukru, 1 lžičku hořčičného semínka a 40 zrnek celého pepře, bobkový list, kopr, špetku kyseliny sorbové

Očištěné houby pokrájíme na větší kousky, menší houby necháváme celé, anebo je rozpůlíme. Přidáme přiměřené množství mírně osolené vody a vaříme asi 10 minut. Tvrdší houby vaříme déle (asi 20 minut). Pokud se při vaření vytváří pěna, tak pěnu lžící sbíráme. Po uvaření houby scedíme, propláchneme teplou vodou, a necháme okapat.

Po vychladnutí je naskládáme do skleniček a asi tak do 3/4 je zalijeme nálevem zhruba asi 1 centimetr pod okraj sklenice. Pro vylepšení vzhledu a chuti prokládáme houby různou zeleninou jako je feferónka, paprika, cibule apod. Zavíčkujeme a dáme do hrnce, ve kterém máme na dně hadr. Konzervujeme při mírném varu asi 15 - 20 minut. Po ukončení konzervace necháme houby pomalu vychladnout.

Na nakládání do octa se hodí většina jedlých hub. Mezi nejchutnější patří václavka, ryzec pravý, liška obecná a hřib dubový.
Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace