Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Zavařujeme

Reveňová marmeláda
Zavařování
Ingredience  1 kg reveňových špalíčků, 1 kg cukru, citrónovou kůru
Postup  Omytou, oloupanou reveň nakrájenou na špalíčky zasypeme 1 kg cukru a necháme v porcelánové míse stát do druhého dne. Když reveň pustí šťávu, rozvaříme ji na hustou kaši, přidáme velmi jemně nastrouhanou kůru z půlky citrónu a vaříme tak dlouho, až marmeláda začne rosolovatět. Potom ji plníme do menších zavařovacích sklenic a sterilujeme 15 minut při 90°C.
Poznámka  Nesterilovaná marmeláda často brzy podléhá zkáze. Používání konzervačních prostředků, jako je kyselina sorbová, se u reveňové marmelády nedoporučuje.
Posledni komentare
19.03.2016 03:34:12: ŽÁDNÁ SLOVA smiley${1} Ovladače na ps2
19.03.2016 03:29:35: Zde je divný, divili se. :-( Flappy bird
Švestkový džem
Zavařování
Ingredience  Na 1 kg vypeckovaných švestek 0,8 kg cukru, 3 g kyseliny citrónové nebo 5 lžic citrónové šťávy, pektinový přípravek (Pektogel 1)
Postup  Neloupané nebo loupané švestky se vypeckují, rozdělí na menší dílky, podlijí v nádobě menším množstvím vody a za prudkého varu se rozvaří. Asi po 5 minutách varu se vyjme malá část zcela nerozvařených plodů pro další použití, přidá se práškový pektin smíšený s malým množstvím moučkového cukru a přibližně čtvrtinou celkové dávky cukru. To vše neustále mícháme za stálého varu. Asi po 3 až 5 minutách dalšího varu přidáme do hmoty částečně rozvařené švestky, které jsme si dali stranou, a zbývající podíl cukru. Kyselinu citrónovou přidáme až ke konci varu. Ve varu pokračujeme tak dlouho, až džem začne rosolovatět, avšak var by neměl trvat déle než 15 minut. Hotový džem naplníme za horka do předehřátých zavařovacích sklenic, které uzavřeme, obrátíme dnem vzhůru, a necháme zvolna vychladnout.
Poznámka  Pokud chceme dosáhnout delší trvanlivosti, můžeme džem sterilovat ve vodní lázní 95°C teplé po dobu 5 minut.
Posledni komentare
18.03.2016 23:28:20: Jaká slova ... Wow, velkolepý nápad smiley${1} Quanto custa gta 5
1  
..  
10  
..  
17  
18  
19  
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace