Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Recepty na grilu


Grilovaná krkovička na zelených bylinkách
Maso na grilu
Ingredience
Krkovičku, česnek, hořčice, pažitku, petrželku, libeček, olej, pepř, sůl
Postup
Nsekané bylinky dáme do misky, zalejeme olejem, přidáme trochu barevného nahrubo umletého pepře. Trošku osolíme a přidáme 2 až 3 lžíce hořčice. Vše pořádně promícháme. Necháme alespoň půl hodinky odstát, aby se chutě trošku prolnuly. Pokud nemáme čerstvé, můžeme použít i sušené nebo mražené. čerstvé bylinky nasekáme najemno s česnekem. (Plátky masa by měly být vysoké asi 3 cm). (Maso nenaklepáváme, chceme-li pořádný šťavnatý "steak"). Osolíme z obou stran. Maso silně potřeme připravenou"šlichtičkou" z obou stran a dáme odležet do chladna (sklep je lepší než lednička) na několik hodin. Uděláme si v ohništi hodně žhavého dříví nebo dřevěného uhlí. Tak, abychom po dobu grilování (40 až 50minut) nemuseli přikládat. Maso poklademe na grilovací mřížku a pokud máme možnost nastavit výšku roštu, začínáme co nejvýše. Čím pomaleji maso grilujeme, tím je lepší, chutnější. Oobracíme asi po 20 minutách, (ale přesný čas si musíte pohlídat sami dle ohně, síly masa, chuti na syrovější steak).
Design by Jozef Pataky

Grilovaná krkovička s pikantní omáčkou
Maso na grilu
Ingredience
750 g hovězí roštěnky, pepř, olej, sůl
Na omáčku
500 ml červeného suchého vína, 3 šalotky, 2 stroužky česneku, 2 citróny, máslo, kostka polévkového koření, petrželka
Postup
Roštěnku odblaníme a rozkrojíme na dva podlouhlé obdélníkové pláty. Trochu je natlučeme rukou, potřeme olejem, posypeme hrubě nadrceným pepřem, osolíme a necháme odpočinout. Maso můžeme i v oleji a koření delší dobu marinovat, přitom je nesolíme, pustilo by veškerou krev tj. základ jeho budoucí šťavnatosti. Marinované maso grilujeme na rožni za občasného obracení celkem asi 8 minut po každé straně podle toho jak máme rádi maso propečené. Podáváme s vařenými brambory, restované brambory atd.
Příprava omáčky
Víno svaříme se šalotkou, pak přidáváme až do rozpuštění po kouskách máslo, přidáme bujon, nebo kostku polévkového koření, česnek, citrónovou šťávu, sůl, pepř a nakonec nasekanou zelenou petrželku.
Design by Jozef Pataky
1  
2  
3  
4  
5  
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace