Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Cuketa

Opékané cukety s lososem a zálivkou

(23) (Cuketa)

Opékané cukety s lososem a zálivkou

Ingredience: 4 lžíce olivového oleje, šťávu z jednoho citronu, 2 lžičky sušených provensálských bylinek, 1 rozmačkaný stroužek česneku, 8 malých cuketek, rozkrojených podélně, 2 kousky filetu z lososa ( bez kůže ), podélně rozkrojené na 3 dílky, 100 g zelených lístků ( petrželka, polníček nebo drobně natrhané listy čínského zelí či zeleného salátu ), pepř, sůl. Na zálivku: 3 lžíce olivového oleje, 1 lžíce citronové šťávy, 1 lžičku kremžské hořčice, 2 lžíce čerstvě nasekaných bylin ( kopr, estragon, saturejka )
Ingredience na zálivku:: 3 lžíce olivového oleje, 1 lžíce citronové šťávy, 1 lžičku kremžské hořčice, 2 lžíce čerstvě nasekaných bylin ( kopr, estragon, saturejka )
Postup: Nejprve si připravíme zálivku. Přísady rozšleháme vidličkou v misce, až se všechno dobře spojí a necháme stranou. Smícháme olivový olej, citronovou šťávu, bylinky, pepř a sůl. Do misky přidáme nakrájené cukety a obalíme je ve směsi. Rozpálíme grilovací pánev ( nebo obyčejnou pánev, i když se tak připravíte o efekt grilovací mřížky ). Cukety opékáme po obou stranách asi 2 až 3 minuty, až změknou a zkřehnou. Dáme je stranou. Do zbylé marinády v misce naložíme proužky lososa. Pak je osmažíme na pánvi po obou stranách ( asi 1 až 2 minuty ). Na  dva talíře rozložíme salátové listy, na ně navršíme proužky cuket a lososa. Pokapeme zálivkou. A podáváme ihned.
Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace