Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Guláše/Omáčky

Segedínský guláš z hovězího masa


Segedínský guláš z hovězího masa
Kategorie: Guláše/Omáčky
Ingredience
500 g hovězího masa, 20 g sádla, kousek másla, 3 cibule, 3 stroužky česneku, 1 kysané zelí, 2 lžíce hladké mouky, 1 lžíce sladké mleté papriky, 1 lžička kmínu, (celý nebo drcený), sůl, (1 smetana nebo mléko)
Postup
Cibuli nakrájíme najemno, maso na přibližně stejné kousky. V hrnci rozpustíme sádlo a dáme na něj zpěnit cibuli, přidáme mletou papriku a zamícháme (pozor na spálení, bylo by to hořké), potom přidáme pokrájené maso, osolíme a přidáme kmín (pokud vám nechutná, lze ho vynechat), (pokud se vám zdá, že jste dali málo papriky, můžete papriku ještě přisypat) a maso opečeme. K takto upravenému masu přidáme zelí (bez nálevu) a promícháme, přidáme česnek buď prolisovaný nebo pokrájený najemno a opět zamícháme. Podlijeme vodou a dusíme. Když je maso měkké, tak omáčku zahustíme, buď hladkou moukou rozmíchanou ve vodě (nebo pokud máte rádi jíšku, tak jíškou). Povaříme a potom dochutíme (přisolíme, přisladíme). Nakonec dáme do omáčky ještě kousek másla (na zjemnění, ale nemusí být). Dle chuti můžeme nakonec přidat i metanu, nebo dávat zvlášť na talíř. (Guláš lze dělat i v tlakovém hrnci, protože je to rychlejší. Podáme s houskovým knedlíkem.

Segedínský guláš z hovězího masa

Design by Jozef Pataky
Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace