Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Guláše/Omáčky


Falešný ptáček
Kategorie: Guláše/Omáčky
Ingredience
4 plátky roštěné, 2 vejce natvrdo, 2 kyselé okurky, 1 větší párek, 4 malé špalíčky slaniny (dle chuti ještě slaninu nakostičky do omáčky i malou cibuli), 3 velké cibule, dijonská hořčice, čerstvě mletý pepř, sůl, 1 lžíce sádla, voda nebo vývar (ne z kostky, je příliš slaný)
Postup
Roštěnou naklepeme, každý plátek pomažeme dijonskou hořčicí, lehce osolíme a poklademe kouskem párku, čtvrtkou vejce natvrdo, čtvrtkou cibulky, půlkou okurky a špalíčkem slaniny. Uděláme závitky a převážeme provázkem. Jednu velkou cibuli nakrájíme nakostičky, spolu se slaninou nakostičky a ptáčky dáme opéct na rozpálené sádlo. Zalijeme vařící vodou (nebo vývarem) tak, aby ptáčci byli zaliti do poloviny, opepříme, přidáme ještě lžíci dijonské hořčice a dusíme přibližně 1,1/2 hodiny, občas obracíme a podléváme. Zbylé dvě cibule nakrájíme nakostičky, dáme do kastrůlku s vodou a chvíli povaříme. Necháme vychladnout a rozmixujeme. Ke konci dušení cibuli ptáčky podlijeme. (Je to chutnější, než zahušťovat jenom moukou). (Tou můžeme vždycky ještě trošku dohustit, pokud by se nám omáčka zdála příliš řídká). Solíme opatrně až úplně na konci. (Na základě ochutnání, slanina i hořčice jsou slané). Podáváme s rýží.

Falešný ptáček

Design by Jozef Pataky
1  
..  
10  
..  
18  
19  
20  
21  
22  
..  
30  
40  
..  
100  
..  
162  
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace