Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Polévky

Polévka z hlávkového zelí

Recepty (Polévky)

Polévka z hlávkového zelí

Ingredience: 1/4 středně velkého hlávkového bílého zelí, sůl, kmín, 1,1/2 litru vody, 2 brambory, 1 bobkový list, špetku nového koření, 1 lžíci másla, hladkou mouku, 1 konzervu rajčatového protlaku, ocet, cukr. (Pro přípravu této polévky můžeme použít i vývar z uzeného masa a také nakrájené kostičky uzeného masa.)
Postup:Hlávkové zelí nakrájíme nanudličky, osolíme, posypeme kmínem, podlijeme 3 lžícemi vody a dusíme téměř doměkka. Potom přidáme asi 1,1/2 litru vody, promícháme a vaříme. Brambory oloupeme, nakrájíme nakostičky a spolu s bobkovým listem a novým kořením přidáme do polévky. Necháme vařit a zatím z másla a mouky osmažíme v pánvi jíšku, hotovou pak promíchám s vodou. Vlijeme do polévky, přidáme rajčatový protlak, promícháme a necháme vařit ještě asi 10 minut. Teprve  po odstavení polévky z plotny, polévku dochutíme solí, cukrem a octem.
Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace