Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Ryby

Rybí filé česnekové s rajčaty

 
Recept č. 058
Rybí filé česnekové s rajčaty

Ryby

Ingredience 

4 porce rybího filé v kostkách (jakékoliv), 1 cibule, 8 stroužků česneku, olej, máslo, sůl, 1 lžíce majoránky, 1 konzerva sekaných rajčat (nebo 4 větší rajčata čerstvá)

Postup 

Oloupanou cibuli a česnek nakrájíme na plátky. V pánvi rozpálíme olej, můžeme přidat pro chuť i kousek másla, nakrájenou cibuli a česnek na tuku orestujeme a přendáme do zapékací misky. Nerozmražené ! porce rybího masa dobře osolíme a naskládáme do misky. Posypeme hustě majoránkou (pokud náhodou máme čerstvou,stačí jí méně). Na povrch navršíme nasekaná rajčata (buď přímo z konzervy nebo čerstvá rajčata) nařízneme do křížku, spaříme horkou vodou, oloupeme a nasekáme. Misku přikryjeme pokličkou nebo alobalem a dáme na 20 minut do vyhřáté trouby. Nemusí se ničím podlévat, naopak z rajčat a cibulovo-česnekového základu se vytvoří dobrá šťáva. Podáváme s rýží nebo s různě upravenými brambory.

Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace