Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Ryby

Recept č. 003
Česnekový kapr na víně se šalvějí

Ryby

Ingredience 

1 menší kapr, 6 stroužků česneku, 4 lžičky ostré hořčice, mletý pepř, 1 rovná lžička soli, 1 lžíce citronové šťávy, kousek másla, olej, 200 ml červeného vína, šalvěj (sušená nebo čerstvá)

Postup 

Kapra očistíme a rozporcujeme. Nemáme-li čerstvého, lze použít i mraženého, ale je to slabší náhražka, neboť mražená ryba čerstvou nemůže nahradit. Oloupaný česnek prolisujeme a přidáme do hrnečku, kam jsme už přidali hořčici, pepř, sůl a citrónovou šťávu. Směs promícháme a každou porci kapra touto směsí pečlivě potřeme. Připravíme zapékací misku a vytřeme ji kouskem čerstvého másla. Na pánvi rozpálíme olej, porce kapra na něm po obou stranách opečeme, přendáme do zapékací misky, zalijeme červeným vínem, posypeme šalvějí, přikryjeme a dáme zapéct do trouby. Zapékáme asi 30 minut. Jako příloha jsou vhodné opečené brambory a čerstvá zelenina.

Recept č. 004
Ďábelská treska

Ryby

Ingredience 

8 filetů z tresky, sůl, mletý pepř, dijonská hořčice, zelenou petrželku, strouhanku, 100 g másla, oregano, 2 zelené papriky

Postup 

Rybí filety dobře osušíme, zvlášť pokud byly zmražené, pak papírovým ubrouskem vymačkáme přebytečnou vodu. Po obou stranách je osolíme, opepříme a po jedné straně potřeme hořčicí. Zapékací misku vytřeme kouskem másla a rozpálíme troubu na 200°C . Nasekanou zelenou petrželku smícháme se strouhankou a rybí filety do strouhanky vložíme stranou potřenou hořčicí. Vrchní stranu potřeme hořčicí také a ve strouhane obrátíme. Strouhanku rukou přitiskneme a obalené filety přeneseme do zapékací misky. Takto postupně obalíme všechny rybí plátky. Na každý rybí filet dáme tenký plátek másla a poprášíme oreganem. Z paprik odstraníme jádřince, nakrájíme je na proužky a rozprostřeme na ryby v misce. Vložíme (nezakryté) do trouby předehřáté na 200°C a pečeme, dokud nezačne strouhanka zlátnout (měla by být křupavá). Jako příloha jsou vhodné brambory na všechny způsoby, nebo také pečivo.

1  
2  
3  
4  
..  
10  
20  
..  
46  
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace