Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Ryby

 
Recept č. 039
Kapr se zakysanou smetanou a rajčatovou omáčkou

Ryby

Ingredience 

800 g naporcovaného kapra, sůl, kousek másla, 2 citróny, 3 lžíce zakysané smetany, 3 lžíce rajčatového protlaku, 1 lžička cukru, špetka mletého pepře, 1 lžička sladké mleté papriky, petrželová nať, citrónová kůra

Postup 

Vykuchaného a očištěného kapra nakrájíme na zhruba stejně velké porce. Každou osolíme po všech stranách, vložíme do zapékací misky vytřené máslem a pokapeme šťávou z citrónu. Zakysanou smetanu smícháme s rajčatovým protlakem, cukrem, solí, pepřem, paprikou, sekanou petrželovou natí a s trochou citrónové kůry. Touto omáčkou přelijeme nachystané porce kapra a pečeme ho v mírně vyhřáté troubě. Je-li třeba, malinko podlijeme vlahou vodou. Kapra podáváme s bramborem či s hranolky. Každou porci kapra doplníme 1/4 citrónu.

 
Recept č. 040
Kapří hranolky česnekové

Ryby

Ingredience 

2 kg kapra, 3 stroužky česneku, sladká mletá paprika, sůl, hladká mouka, tuk (olej)

Postup 

Očištěné a osušené porce kapřího masa nakrájíme na hranolky (trochu větší, než jsou ty bramborové). Oloupaný česnek prolisujeme, rozetřeme s paprikou, se solí a touto směsí potřeme porce kapra. Potom kapří hranolky lehce obalíme v hladké mouce a smažíme je na rozehřátém tuku nebo ve fritovacím hrnci. Podáváme okamžitě čerstvé, s bramborem, chlebem a zeleninovým salátem.

Poznámka 

Stejným způsobem lze upravovat tzv. kapří podkovy. Rybí maso v tomto případě nekrájíte na hranolky, ale nakrájíte si tenké podkůvky. Samozřejmě pro tuto úpravu musíte mít kapra vcelku, nikoliv jednotlivé poloviny.

1  
..  
10  
..  
18  
19  
20  
21  
22  
..  
30  
40  
..  
46  
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace