Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Saláty

Saláty 2 PC. Sada nožů 9601-0 CLASSIC_IKON

 
Recept č. 001
Bramborový salát po chorvatsku

Saláty

Ingredience 

1 kg brambor, 2 velké cibule, 4 stroužky česneku, sůl, olej, pepř, 2 lžíce nasekané zelené petrželky

Postup 

Brambory uvaříme ve slupce a necháme vychladnout. Oloupané brambory nakrájíme na plátky, velké rozkrojíme na půlky. Cibuli nakrájíme na kolečka, přidáme rozetřený česnek, sůl, olej podle potřeby, pepř a nasekanou petrželku. Řádně promícháme a necháme chvilku rozležet v ledničce.

 
Recept č. 002
Bramborový salát se sýrovou zálivkou

Saláty

Ingredience 

1 kg malých brambor, 1 lžička kmínu, 1 hlávkový salát, 8 rajčat

Na zálivku

3 lžíce vinného octa, 4 lžíce oleje, sůl, mletý pepř, 150 g plísňového sýra, 3 lžíce smetany, nasekanou zelenou petrželku

Zálivka 

Vinný ocet, olej, sůl a pepř našleháme metličkou, přidáme sýr nastrouhaný na okurkovém struhadle a smetanu. Společně rozšleháme, až se sýr skoro rozpustí. Na konec vmícháme nasekanou zelenou petrželku.

Postup 

Brambory uvaříme v osolené vodě s kmínem do měkka, necháme zchladnout a nakrájíme na tlustší kolečka. (Ideální jsou brambory nové, když jsou k dispozici). Misku vyložíme omytými a okapanými listy hlávkového salátu, na to navršíme brambory a rovnoměrně přelijeme připravenou zálivkou. Salát doplníme dílky rajčat. Můžeme podávat samostatně i jako přílohu k masu.

1  
2  
3  
..  
10  
20  
..  
68  
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace