Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Saláty

Čekankový salát s brusinkovou zálivkou

 
Recept č. 010
Čekankový salát s brusinkovou zálivkou

Saláty

Ingredience 

1 čekankový puk, 1/2 hlávkového salátu, 2 rajčata, čerstvá řeřicha na ozdobu

Na zálivku

150 g zakysané smetany, 1 lžička hořčice, 1 lžíce brusinkového kompotu, 1 lžička jablečného octa, špetka cukru, sůl, mletý pepř

Zálivka 

Zakysanou smetanu, hořčici, brusinkový kompot, ocet, cukr, sůl a mletý pepř umícháme do hladka a necháme v chladnu asi 15 minut rozležet.

Postup 

Omytou čekanku rozpůlíme, košťál vykrojíme, listy oddělíme od sebe a šikmo nakrájíme na větší kousky. Listy hlávkového salátu omyjeme, nechám okapat roztrháme na kousky. Omytá rajčata nakrájíme na dílky. Všechnu zeleninu promícháme a rozdělíme do misek nebo na talířky. Přelijeme zálivkou a posypeme řeřichou. Podáváme s pečivem (nebo bez).

Poznámka 

Základem salátu je vždy čekanka a uvedená zálivka. K nakrájené čekance přidáváme cokoliv, třeba matesy naložené v oleji nakrájené na kousky a plátky ředkviček. Když zrovna nemáte čerstvou řeřichu, která k tomuto salátu chuťově velmi ladí, nahradíme pažitkou. Ale pozor, z jednoho čekankového puku je salát tak pro dvě osoby, 1 kelímek zakysané smetany je zase moc. Takže až si salát vyzkoušejte, dělejte ho raději ze dvou čekankových puků.

Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace