Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Vepřové

Kotlety se saturejkou

 
Recept č. 023
Kotlety se saturejkou

Vepřové maso

Ingredience 

4 vepřové kotlety bez kostí, 4 lžíce olivového oleje, 4 lístky saturejky, 1 lžička balzámového octa, sůl, 2 lžičky kořenící směsi koriandr plus limetka, 2 větší rajčata, (50 g sýru Niva)

Postup 

Kotlety na krajích několikrát nařízneme. V misce smícháme olivový olej, lístky ze saturejky a lžičku balzámového octa. Do této směsi kotlety naložíme tak, aby se každá kotleta směsí obalila, misku zakryjeme a necháme několik hodin v chladnu marinovat. Olej z marinády nalijeme na pánev, rozpálíme a kotlety na něm rychle opečeme po obou stranách. Přendáme do pekáčku, posolíme a posypeme kořenící směsí koriandr a limetka. Přidáme zbylý olej z pánve. Rajčata nakrájíme na plátky a poklademe na kotlety. Pekáček přikryjeme, vložíme do trouby a zapékáme, až je maso měkké. Není třeba podlévat, stačí obvykle šťáva z rajčat. Ke konci odkryjeme. Kdo má rád pikantnější chuť, můžeme rajčata posypat rozdrobenou nivou (ale radši jen symbolicky). Podáváme s bramborovou kaší.

Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace