Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Moučníky

Bublanina orient

 
Recept č. 017
Bublanina orient

Moučníky

Ingredience 

500 g višní (třešní), 1 balíček směsi Řezy orient, 7 lžic oleje, 300 ml vody, tuk a mouku na vytření plechu

Postup 

Nejprve odstraníme stopky z višní, opláchneme a necháme okapat. (Těsto si připravíme podle návodu na obalu). Sypkou směs nasypeme do mísy, přidáme 7 polévkových lžic oleje, 300 ml vody a vařečkou promícháme, až vznikne hladké těsto. To nalijeme na plech nebo do většího pekáče, který jsme předtím vytřeli tukem a vysypali hrubou moukou. Rovnoměrně rozetřeme a poklademe višněmi. Pečeme v troubě při 200°C. Bublanina je většinou hotová tehdy, když se mírně začíná oddělovat od okrajů plechu či pekáče. Ověříme si to také zapíchnutím špejle do středu moučníku. Pokud je špejle po vyjmutí suchá, můžeme ji vyjmout z trouby. Po zchladnutí bublaninu posypeme moučkovým cukrem.

Poznámka 

Základem pro Orient řezy je vlastně piškotové těsto doplněné olejem a ochucené mletou kávou (proto asi ten název). Výhodou tohoto receptu je hlavně to, že je rychlý a jednoduchý. Jde o rychlou a chuťově zajímavou bublaninu. Vyplatí se jí péct tehdy, když máme přebytek ovoce (v tomto případě višní nebo tmavých třešní) a k dispozici Orient řezy v prášku.

Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace