Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Moučníky

Cuketový chlebíček

 
Recept č. 025
Cuketový chlebíček

Moučníky

Ingredience 

1 hrneček nastrouhané cukety, 1/2 hrnečku oříšků, čokoládu, 3 vejce, 1 hrneček moučkového cukru, 1 lžíce rumu, 1/2 hrnečku oleje, rozinky, 2 hrnečky hrubé mouky, tuk a hrubou mouku na vytření formy, 1/2 tmavé čokoládové polevy Carla, 10 ks mandlí-(Velikost hrnečku je 250 ml nebo-li 1/4 l)

Postup 

Cuketu oloupeme, odstraníme semínka a nastrouháme na hrubo. Oříšky nasekáme nebo nastrouháme, čokoládu nakrájíme na drobné kousky. Do misky oddělíme žloutky, přidáme cukr a třeme. (Proto že vznikající hmota je poměrně hustá), přidáme poměrně brzy lžíci rumu a společně dále třeme. Postupně přiléváme tenkým pramínkem olej a pokračujeme ve tření až se všechen olej vstřebá. Přidáme nastrouhanou cuketu, oříšky, rozinky, čokoládu, 2/3 množství mouky a dobře promícháme. Z bílků ušleháme tuhý sníh a lehce ho vmícháme do těsta spolu se zbytkem hrubé mouky. Vzniklou hmotu nalijeme do formy na chlebíček, kterou jsme předtím vytřeli tence tukem a vysypali hrubou moukou. Dobře rozetřeme, více těsta spíše nahrneme k okraji formy než doprostřed. Dáme péci do trouby vyhřáté na 180°C a zvolna pečeme. Jakmile chlebíček na povrchu začne červenat, zkoušíme dřevěnou špejlí, zda se již těsto nelepí a je-li dobře propečený. Po vyjmutí z trouby ho opatrně vyklopíme na prkénko a necháme vychladnout. Poté zdobíme polevou třeba už hotové polevy Carla, (které lze i s obalem nechat rozpustit v horké vodě a potom oddělit pouze tolik polevy, kolik je potřeba). Povrch chlebíčku posypeme sekanými (a oloupanými mandlemi). Před podáváním krájíme na plátky.

Poznámka 

Místo cukety můžou se použít jablka a dál postupujeme stejně. Jen ubereme asi třetinu cukru, proto že jablka už nějaký cukr obsahují. Část cukru můžete ubrat i tehdy, pokud nemáte rádi příliš sladké moučníky.

Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace