Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Moučníky

Jablečné řezy s kokosem

 
Recept č. 043
Jablečné řezy s kokosem

Moučníky

Na těsto

8 vajec, 380 g moučkového cukru, 6 lžic horké vody, 1 prášek do pečiva, 350 g polohrubé mouky

Jablečná hmota

500 g očištěných jablek, 1 lžíce cukru krupice, 1 lžíce citrónové šťávy, 2 lžíce rumu

Kokosová hmota

100 g kokosu, 1/4 l mléka, 200 g másla, 150 g cukru moučka, 1 vanilkový cukr, čokoláda na vaření

Postup 

Nejprve upečeme piškotové těsto. Oddělíme bílky a žloutky. Žloutky ušleháme s cukrem a 6 lžícemi horké vody. Do mouky dobře rozmícháme prášek do pečiva. Z bílků ušleháme tuhý sníh. Mouku a sníh potom postupně a lehce vmícháváme do žloutkové hmoty. Těsto rozdělíme na dvě části, z nichž každou rozetřeme na vymaštěný a moukou vysypaný plech (alespoň jeden z nich by měl mít vyšší okraj) a upečeme v troubě předehřáté na 180°C. Očištená jablka nakrájíme na kousky, pokapeme citrónovou šťávou, vložíme do hrnku, podlijeme několika lžíce studené vody, posypeme trochou cukru, přikryjeme pokličkou a dusíme do změknutí (jablka se však nemusí úplně rozvařit). Hotová dušená jablka necháme vychladnout. Mezitím připravíme kokosovou hmotu. Kokos vsypeme do hrnku s mlékem, zahříváme a mícháme, až vznikne hustá hmota, odstavíme a necháme zchladnout. Jakmile jsou upečené a zchladlé oba piškoty, ten na plechu s nižším okrajem rozkrájíme na kousky a rukama rozdrobíme na drobečky. Do nich přidáme dušená jablka spolu se šťávou, rum a promícháme, až se suroviny spojí vytvoří stejnorodou hmotu. Při přípravě jablečné vrstvy můžeme samozřejmě experimentovat a přidat třeba i mleté oříšky nebo tekutý karamel. Rum můžeme nahradit punčem. Hotovou jablečnou hmotu rozetřeme rovnoměrně na piškot a uhladíme. Cukr a máslo vyšleháme a potom do něj zamícháme zchladlou kokosovou hmotu. Touto polevou potřeme jablečnou vrstvu a povrch posypeme nastrouhanou čokoládou. Necháme chvíli odležet v chladnu, (vrstvy se lépe spojí). Krájíme na kostky.

Poznámka 

Moučník je poměrně pracný a je ho i velké množství. Nebo ho můžete připravit jen z polovičních dávek, potom stačí na pečení větší dortová forma.

Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace