Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Moučníky

Jahodová roláda

 
Recept č. 050
Jahodová roláda

Moučníky

Těsto 

5 vajec, 150 g cukru krupice, 140 g polohrubé mouky, na špičku nože prášku do pečiva, olej na potření papíru

Na krém

Světlý máslový krém kupovaný, 1 malá sklenice jahodového kompotu, (nebo čerstvé jahody)

Postup 

Vejce, cukr dáme do šlehače, ušleháme do pěny na konec vmícháme polohrubou mouku, prášek do pečiva a pořádně promícháme vařečkou. Pečící plech vyložíme papírem na pečení (i ze stran), který lehce potřeme olejem. Ušlehanou a dobře zamíchanou hmotu rovnoměrně rozprostřeme na plech a dáme péct do trouby předehřáté na 200°C. Když těsto začne zlátnout a na okrajích plechu (papíru) se odděluje, je upečené. Jakmile trochu vychladne (ale musí být ještě teplé), sundáme ho z plechu i (s pečícím papírem zkusíme zatím ještě prázdnou roládu zavinout). (Proto že je ještě vláčná, dobře se tvaruje). Krém a to postupujeme podle návodu na zakoupeném polotovaru na světlý máslový krém. Čerstvé jahody opláchneme, necháme okapat, odstraníme stopky a jahody nakrájíme na poloviny nebo na čtvrtiny. Použijeme-li kompotované jahody, necháme je na sítku okapat a v případě potřeby je také pokrájeme. Roládu opatrně rozvineme, potřeme na vnitřní straně krémem, rovnoměrně poklademe jahodami a znovu pevně zavineme. Při tomto posledním zavinování odstraňujeme papír na pečení. Hotovou roládu zabalíme pevně do alobalu a necháme v chladu trochu ztuhnout. Před podáváním ji můžeme pocukrovat nebo ozdobit šlehačkou a čokoládou.

Poznámka 

Lze samozřejmě vymyslet i další varianty této rolády, podle toho jaké drobné ovoce máte k dispozici. Velice dobře chutná a vypadá i s borůvkami nebo s malinami.

Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace