Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Moučníky

Moučník s cuketou a rozinkami

 
Recept č. 108
Moučník s cuketou a rozinkami

Moučníky

Ingredience 

100 g másla, 1 šálek cukru krupice, 2 vejce, 1 šálek pomerančového džusu, 2 šálky hladké mouky, 1 prášek do pečiva, špetka soli, 1/4 lžičky skořice, 1/4 lžičky mletého hřebíčku, 1/4 lžičky nového koření, 1/4 lžičky strouhaného muškátového oříšku, 2,5 šálku hrubě nastrouhaných mladých cuket, 1 šálek rozinek, 1 šálek nasekaných ořechů nebo mandlí-(Objem šálku je 250 ml nebo-li 1/4 l)

Postup 

Máslo utřeme s cukrem, vejci, postupně přidáváme džus, mouku promíchanou s práškem do pečiva, špetku soli, skořici, mletého hřebíčku, nového koření, strouhaného muškátového oříšku, nastrouhané cukety (trochu z nich vymačkáme přebytečnou tekutinu přes kousek látky), rozinky a ořechy. Těsto dobře promícháme a pečeme ve vymaštěné a moukou vysypané koláčové formě při teplotě asi 190°C po dobu zhruba 45 minut. (Koláč by se měl na okrajích oddělovat od formy nebo můžeme zkusit, zda se těsto nelepí na párátko či špejli). Na vychladlý koláč je možné použít některou z polev. Na obrázku je použita citrónová poleva a koláč je ozdoben plátky pomeranče a lístečky meduňky.

Žádné komentáře
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace