Recepty a vaření

Aktualizované dne 28.Července.2012

Moučníky

 
Recept č. 019
Bublanina s ovocem

Moučníky

Ingredience 

300 g cukru krupice, 9 lžic teplé vody, 8 lžic oleje, žloutky ze čtyř vajíček, 1 prášek do pečiva, 300 g polohrubé mouky, sníh ze čtyř bílků, tuk na vytření plechu, různé ovoce (čerstvé či mražené)

Postup 

Cukr, teplou vodu, olej a žloutky ušleháme elektrickým šlehačem. (Trvá to asi 5 minut) a je třeba šlehat, dokud jsou vidět zřetelné krupičky cukru. Prášek do pečiva rozmícháme do mouky a potom mouku přidáme k ušlehané hmotě. Společně promícháme (je to poměrně husté!). Na konec lehce přimícháme sníh ze čtyř bílků. Těsto nalijeme na plech vytřený tukem a vysypaný hrubou moukou a rovnoměrně ho rozetřeme. Povrch posypeme poměrně hustě ovocem (nešetříme, lze ho dát dost). Pečeme v mírně vyhřáté troubě při 180°C. Hotovou bublaninu můžeme pocukrovat.

Poznámka 

Na tuto bublaninu se hodí téměř všechny druhy ovoce (větší kusy můžeme pokrájet). Lze použít i ovoce mražené. Bublanina je nadýchaná, pěnová a poměrně suchá.

 
Recept č. 020
Bublanina s tvarohovou krustou

Moučníky

Ingredience 

Čerstvé, kompotované či mražené ovoce, 4 vejce, 160 g cukru krupice, 1 vanilkový cukr, 100 ml oleje, 100 ml vlažné vody, 1 lžíce rumu, 1 lžíce citrónové šťávy, 300 g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 250 g tvarohu, 5 lžic mléka, 1 lžíce moučkového cukru, 1 lžíce solamylu

Postup 

Nejprve připravíme ovoce, (můžeme použít i větší druhy ovoce například meruňky či broskve, ale samozřejmě i klasické „bublaninové“ ovoce jako jsou višně, třešně, rybíz či borůvky). Čerstvé ovoce očistíme a případně vypeckujeme a nakrájíme na menší kusy. Z kompotovaného ovoce slijeme šťávu (část můžeme použít na tvarohovou hmotu) a necháme odkapat. Mražené ovoce nerozmrazujeme, použijeme zmrzlé. Potom připravíme formu na bublaninu. Formu vytřeme tukem a vysypeme moukou. (Vhodný je menší pekáček či plech nebo větší kulatá forma). Do nádoby šlehače připravíme 4 žloutky, krupicový a vanilkový cukr, olej a tyto ingredience vyšleháme. Potom přilijeme vlažnou vodu, rum, citrónovou šťávu a znovu zamícháme. (Vznikne poměrně řídká směs). Do odvážené mouky rozmícháme prášek do pečiva, z bílků ušleháme tuhý sníh. Žloudkovou směs postupně smícháváme s moukou a se sněhem z bílků. Takto připravenou hmotu rozetřeme do formy a poklademe ovocem. Tvaroh ušleháme s trochou mléka, cukrem a solamylem. Naplníme do sáčku, ustřiženým rohem a nastříkáme mezi ovoce. Moučník pečeme v troubě vyhřáté asi na 200°C. Před podáváním ho můžeme pocukrovat.

Poznámka 

Je kyprý, pouze mírně sladký ale lahodný.

1  
..  
8  
9  
10  
11  
12  
..  
20  
30  
..  
72  
 
Copyright © 2012 http://recepty.vesele.info/ | Publikování nebo šíření obsahu je výslovně zakázáno !!! | Všechna práva vyhrazena.| administrace